2018-09-17 14:53:00

Değerli AGÜ üyeleri,

Gale Reference Complete Veritabanı 17 Eylül 2018-02 Kasım 2018 tarihleri arasında üniversitemiz deneme erişimine açılmıştır.

 Gale Reference Complete 4 ana koleksiyon altinda bir araya getirilmis koleksiyonlar toplulugudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz  bir koleksiyondur.  

Erisim adresihttp://www.galepages.com/abdulgul

Deneme Erisimi Suresi : 17 Eylul – 2 Kasim

 

 Archives Unbound Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle  her biri 5.000 ile 200.000  arasında sayfadan oluşan kaynaklardır. Özellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.

Erisim adresi:  http://infotrac.galegroup.com/itweb/abdulgul?db=GDC

Kullanıcı Kılavuzu http://solutions.cengage.com/gale-training/video/archives-unbound/

 

Academic OneFile + General OneFile +   InfoTrac Newsstand Fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur. 28.000 dergide 80.000.000 makale, haber, videoyu erişiminize sunmaktadır.

Erisim adresi: http://go.galegroup.com/ps/i.do?p=GPS&sw=w&u=abdulgul&v=2.1&pg=BasicSearch&it=static

Kullanıcı Kılavuzu: http://solutions.cengage.com/gale-training/video/infotrac/

 

Gale Virtual Reference Library e-book Tüm disiplinlerde 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. . Turkce arayuz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atif araclari olan bir kitap platformudur.

Erisim adresi: http://infotrac.galegroup.com/itweb/abdulgul?db=GVRL-0

Kullanıcı Kılavuzu : http://solutions.cengage.com/gale-training/video/gvrl/

 

 Gale Literary Sources 8 farklı edebiyat veritabanı 1,5 milyondan fazla elestiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veritabanları serisidir.

Erisim adresi: http://infotrac.galegroup.com/itweb/abdulgul?db=GLS

Kullanıcı Kılavuzu:  http://solutions.cengage.com/gale-training/video/literature-resource/ 

 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı