2017-01-06 14:00:00

MEDLINE Complete 2017 yılında aboneliği yapılmış olup üniversitemizin erişimine açılmıştır.

EBSCO tarafından sunulan MEDLINE Complete dünyada tıbbi dergilere yönelik olarak hazırlanmış, dünyanın en kapsamlı tam metin veri tabanıdır. 

TIP alanında birincil danışma kaynağı olan MEDLINE (PubMed)’de indekslenen 2500 dergiyi “tam metin” olarak içermektedir. Bu geniş kapsamlı içerik, hiç bir sınırlama getirmeden PubMed’de en çok kullanılan dergilerin çoğuna erişim anlamına gelir. Tam metin kapsamı 1865’li yıllara kadar uzanan MEDLINE Complete tıbbi literatür açısından eksiksiz bir araştırma aracıdır. TIP ana konu başlığı olup ilgili diğer disiplinler olan Eczacılık, Hemşirelik, Veterinerlik ve Hasta Bakımı Yönetimi ile ilgili de önemli dergileri tam metin sunabilmektedir.
• MEDLINE Complete erişim linki: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=ns212166&profile=ehost&defaultdb=mdc&groupid=main
• Yayin listesi: http://www.ebscohost.com/titleLists/ozh-fulltext.xls


AGU has subscribed to MEDLINE Complete and our university will have access to the database during 2017.

Available through EBSCO, MEDLINE Complete is the most comprehensive full-text database, created for medical journals around the world.

As a primary reference source in medicine, MEDLINE (PubMed) includes 2500 "full-text" journals. This comprehensive content means that PubMed enables access to most common journals without any limitations. Full-text content of MEDLINE Complete dates back to 1865 and is a thorough research tool in terms of medical literature. Besides its main topic of medicine, it also offers full-text journals in related disciplines of Pharmacy, Nursing, Veterinary and Patient Care Management.
MEDLINE Complete URL: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=ns212166&profile=ehost&defaultdb=mdc&groupid=main 

Publication list: http://www.ebscohost.com/titleLists/ozh-fulltext.xls